Zkušenosti s kotvičníkem

K užívání kotvičníku vás mohou nalákat zkušenosti těch, kteří ho vnímají jako součást svého života, ale i vyjádření odborníků. Jeho účinky jsou doloženy zahraničními výzkumy.

Kotvičník je bylinkou s mnoha pestrými účinky. Pro jeho užívání hovoří zkušenosti spokojených uživatelů, ale je pravdou, že jen málokdy se dostaneme ke konkrétnímu vyjádření odborníků.

Od chiropraktika a doktora přírodní medicíny Dr. Joshe Axe (2018) se můžeme dozvědět, že kotvičník má opravdu vliv na vzrůst libida, podporuje tvorbu testosteronu a má příznivý efekt při různých bolestech a léčbě zánětů.

Účinek bylinky dokládají i různé zahraniční studie, např. Pro-sexual and androgen enhancing effects of Tribulus terrestris L.: Fact or Fiction (Neychev, Mitev, 2015) nebo Tribulus terrestris for treatment of sexual dysfunction in women: randomized double-blind placebo - controlled study (Akhtari, Keshavarz, 2014).

Z českých odborníků můžeme uvést vyjádření MUDr. Veroniky Horákové (2016): „ …ví se, že Kotvičník zemní podporuje růst svalové hmoty, napomáhá ke zvýšení fyzického výkonu, urychluje regeneraci, podporuje sexuální libido u obou pohlaví. U mužů zvyšuje hladiny testosteronu až o 30 %, zvýšení zájmu o sexuální život, zvýšení objemu svalové hmoty na úkor tuku, snížení vnitřního napětí, obnovení životní vitality a elánu. Rozšířen je u mladých sportovců, zejména ve vztahu k jeho účinkům na svalovou hmotu…“

Samozřejmě účinky budou v mnohém záviset na tom, jakou formu kotvičníku si zakoupíte. Pokud byste chtěli vsadit na jeho pohodlné užívání, můžete sáhnout po kapslích s 90% saponinů nebo s 40% protodioscinů. Pak už si stačí jen pravidelně vzpomenout, že si máte kotvičník vzít. Někdo si ale může více užívat rituál při přípravě odvaru. Pro ty z vás je k dispozici kotvičník v podobě celých plodů nebo sušené nati.

© 2024 | Provozovatelem webu je PlaBio, s.r.o., Podzimní 1436/37, 466 02 Jablonec nad Nisou, IČO: 03945294