Bohatství plodů kotvičníku

Víte, v jakých situacích se vám bude hodit užívání celých plodů kotvičníku? Jak si z nich vlastně připravit odvar?
Koupit v obchodě Více informací
Bohatství plodů kotvičníku

Plody této bylinky vypadají už na pohled zajímavě. Mají totiž na svém povrchu vystupující trny. Pokud by vás zajímaly účinky kotvičníku při pohledu na bylinku jako na celek, můžete si je přečíst na stránce s účinky. Mezi prospěšné látky obsažené v plodech rostliny můžeme uvést fytosteroly, alkaloidy, glykosidy a pryskyřice. Efekt těchto látek na lidské tělo byl prokázán i několika zahraničními studiemi a je podepřen názory lékařů.

Jaké mají účinky?

Mezi účinky látek obsažených v celých plodech je nezbytné na prvním místě uvést stimulaci tvorby testosteronu. Plody se hodí především pro muže, kteří u sebe začínají pociťovat pokles hladiny pohlavních hormonů. K němu dochází především po 40.roce věku. Může se projevit úbytkem svalové hmoty, snížením libida, ale i zvýšenou únavou. Při užívání dochází k vzestupu vitality, podpoří se rozvoj síly a celkově se vylepší fyzická kondice. Kotvičník z těchto důvodů hojně užívají sportovně aktivní lidé. Hodí se však i pro ženy, u nichž navodí psychickou stabilitu a zajistí potřebnou vitalitu.

Jak je používat?

U tribulusu je třeba dodržovat jeho doporučené dávkování. Neužívejte kotvičník nalačno. Celé plody kotvičníku se hodí především k přípravě odvarů. Potřebujete na něj 3-8 gramů plodů, které zhruba 40 minut povaříte. Po odstátí můžete pít v průběhu celého dne.

Prodej kvalitního kotvičníku za příznivé ceny je naší doménou. Pokud by vám nevyhovovala příprava odvaru z celých plodů a chtěli byste jinou z nabízených forem, je možné zakoupit i prášek z plodů kotvičníku nebo kapsle (můžete vybírat mezi tribulusem s 90% saponinů nebo s 40% protodioscinů).

© 2024 | Provozovatelem webu je PlaBio, s.r.o., Podzimní 1436/37, 466 02 Jablonec nad Nisou, IČO: 03945294