Účinky kotvičníku zemního

Kotvičník vás může nadchnout v mnoha ohledech. Dodá vám vitalitu, zlepší sexuální život, pomůže s řešením zdravotních potíží. V jakých situacích vám může prospět? Objevte pestrou škálu jeho účinků.
Účinné látky

Bylinka kotvičník má na naše tělo v mnoha ohledech příznivý vliv. Za většinou tohoto působení stojí obsažené steroidní saponiny, především se jedná o látku zvanou protodioscin. Oceníte její androgenní účinek – díky vazbě na příslušné receptory tedy stimuluje účinky testosteronu. Užívání kotvičníku je velmi snadné a můžete si vybrat z několika forem, ve kterých ho můžete zakoupit.

Jistě vás může hned na začátku napadnout otázka: „Za jak dlouho můžu na sobě pozorovat účinky této bylinky?“ Je nutné brát v úvahu, že s pomocí kotvičníku nedochází k okamžitému řešení akutně vzniklých potíží. Efekt se projeví až v dlouhodobějším horizontu, počítejte tedy s užíváním v délce minimálně 1 - 2 měsíců.

Jako nejčastější účinky kotvičníku bývají uvedeny následující:

  • Ovlivnění hladiny pohlavních hormonů
  • Dodání vitality
  • Posílení imunity
  • Snížení krevního tlaku a cholesterolu

Zvýšená produkce pohlavních hormonů

Kotvičník je známý také jako zelená nebo přírodní viagra. U mužů dochází při jeho pravidelném používání k vzestupu hladiny testosteronu. Zlepšuje se potence i mužská plodnost. Kotvičník podporuje zdravé fungování prostaty. K ovlivnění hormonálního nastavení organizmu ale dochází také u žen. Zvyšuje se u nich hladina estrogenů, zmírňují se potíže spjaté s obdobím klimakteria, dochází i k podpoře jejich plodnosti. U obou pohlaví lze pozorovat zlepšení sexuálních funkcí a zvýšení sexuálního apetitu. Za tento efekt jsou zodpovědné především obsažené saponiny. Pokud máte rádi pohodlné užívání a chcete komplexní formu kotvičníku, můžete sáhnout po tribulusu s 90% saponinů v kapslích.

Nárůst svalové hmoty

Pokud budete užívat kotvičník a pravidelně cvičit, rychleji si zlepšíte svůj výkon a budete moci pozorovat nárůst svalové hmoty. Prospěšné je též pozitivní ovlivnění regenerační schopnosti těla. Užívání tribulusu je doporučováno nejen vrcholovým sportovcům, ale i lidem, kteří se snaží o zlepšení své fyzické kondice. Jelikož zrychluje metabolismus, dochází snadněji k úbytku tělesného tuku. Vždy je však na místě dodržovat doporučené dávkování a dbát na správné užívání kotvičníku. Přestože se jedná o přírodní produkt, i tady je možnost předávkování a výskytu nepříjemných nežádoucích účinků.

Efekt na kardiovaskulární systém

Kotvičníku bývá připisována schopnost rozšiřovat cévy. Tím dochází ke snižování krevního tlaku, u člověka je nižší riziko vzniku onemocnění srdce a cév. Studie prokázaly i snížení hladiny LDL cholesterolu při užívání kotvičníku. Pomáhá při léčbě anginy pectoris a srdeční ischemie.

Podpora funkce trávicího a močového systému

Při užívání kotvičníku dochází k podpoře dobrého fungování ledvin. Bylinka působí močopudně, přispívá k rozpouštění močových kaménků. V trávicí soustavě zvyšuje sekreci žaludečních šťáv a žluči, zlepšuje peristaltiku střev.

Posílení imunity

Kotvičník přispívá k harmonickému fungování imunitního systému. Tělo je pak více chráněno před nepříznivými vlivy z jeho okolí, jste odolnější po fyzické i psychické stránce.

Životabudič

Na naše tělo působí jako přírodní životabudič. Dochází k vzestupu vitality. Můžete na sobě pozorovat příliv energie a do jakékoliv aktivity se vám bude pouštět snadněji. Kotvičník je výborným pomocníkem při zvýšené únavě. Bývají u něj pozorovány adaptogenní účinky. Pomáhá překonat stresové situace, celkově posiluje odolnost. Hodí se tedy v době, kdy jste vystaveni větší zátěži.

© 2024 | Provozovatelem webu je PlaBio, s.r.o., Podzimní 1436/37, 466 02 Jablonec nad Nisou, IČO: 03945294